Sidhuvudbild

Järfälla

Förskolan ORMBACKA
Bråvalllavägen 2
175 61 Järfälla
Rektor: Linda Crona, 0702983199
Mailadress: linda.crona@skrattegi.se
Intresseanmälan görs via Järfälla kommun

Ormbacka Förskola
Växel 08-128 688 60
Myggan 073-765 11 49 myggan.ormbacka@skrattegi.se
Fjärilen 073- 765 11 55 fjarilen.ormbacka@skrattegi.se
Flugan 073-765 11 51 flugan.ormbacka@skrattegi.se
Humlan 073- 765 11 52 humlan.ormbacka@skrattegi.se
Svalan 073- 765 11 57 svalan.ormbacka@skrattegi.se
Tranan 073- 765 11 58 tranan.ormbacka@skrattegi.se
Köket 073- 765 11 60 kok.ormbacka@skrattegi.se

Öppettider:
Ormbacka har öppet efter familjernas behov 11 timmar om dagen. För tillfället är våra öppettider 6.30-17.30 På fredagar stänger förskolan 17.15
Planeringsdagar:
Under året stänger vi 4 dagar för planering av verksamheten (planeringsdagar). Vid behov av omsorg dessa dagar kontakta rektor.
APT
Förskolan stänger kl.16.00 en dag/månad för arbetsplatsträffar.

Klagomålshantering, se rubriken "Allmän information"